advertise

فوم فیلتر صنعتی چیست؟

شرکت نانوپلیمر

فیلتر صنعتی چه وظیفه ای دارد؟ فیلتر صنعتی چه وظیفه ای دارد؟
گروه تولیدی نانوپلیمر به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و فروشندگان فیلترهای صنعتی با کیفیت بالا می باشد. مجموعه نانوپلیمری با به خدمت گرفتن تکنولوژی روز دنیا و با تکیه بردانش متخصصین مجرب و مطابق با جدیدترین استاندارد های روز اقدام به تولید انواع فیلترهای صنعتی با بهترین کیفیت نمود تا بتواند بهترین فیلتر های صنعتی را وارد بازار کند. فیلتر صنعتی از جمله تجهیزاتی است که وظیفه دارد مانع از حرکت ذرات جامد معلق موجود در سیالاتی از قبیل مایعات یا گاز ها شود. به طور کلی فیلترهایی که در صنایع به کار گرفته می شود عمل تصفیه سیالات را به دو صورت انجام می دهند که شرکت نانوپلیمر دونوع این فیلتر صنعتی که شامل فیلتر صنعتی پیوسته و فیلتر صنعتی ناپیوسته را تولید می کند و در اختیار فروشندگان و مصرف کننده گان فیلتر های صنعتی قرار می دهد ‌. به صورت پیوسته و ناپیوسته، در حال پیوسته عملیات فیلتر کردن به شکل پیوسته و‌مداوم بوده است. یعنی به صورت پیوسته در زمان برای تخلیه مواد جامد از سیال، دستگاه خاموش نمیشود و در حالت ناپیوسته برای اینکه ‌بتوانند مواد جامد را جدا کنند، باید هرچند ساعت یکبار جریان سیال به طور کامل قطع شود. به بیانی دیگر عملیاتی که توسط این نوع فیلتر برای تصفیه مواد صورت میگیرد به این حالت است که فیلترها جامدات را نگه داشته و‌مواد محلول را عبور داده و تصفیه میکنند.

شرکت نانوپلیمر

انواع فیلترهای صنعتی:

-فوم فیلتر های ضد پرز و ذرات معلق در هوا
-فوم فیلتر آب جهت زدودن آلاینده هاو میکرو بیوزی و در محیطهای  آبی
-پیش فیلترهای آب جهت جدا سازی اجسام دانه درشت در حوضچه های و استخرها
-فوم فیلتر های کربن اکتیو جهت تصفیه آب استخر ها و اکواریم های پرورش ماهی
-انواع میکرو فوم فیلتر های نانو انتی باکتریال برای فرآیند تهویه مطبوع و رفع آلاینده های محیطی
- فوم فیلترهای سرامیکی جهت مصارف ذوب فلزات و ریخته گری چدن و الومینیوم و دیگر فلزات

شرکت نانوپلیمر

موارد مورد استفاده فیلتر های صنعتی

از فیلترها در صنایع پلیمر و گاز، نفت، پتروشیمی، صنایع شیمیائی، صنایع غذایی، صنایع داروسازی، هوانوردی، تصفیه آب، صنایع تولید سیمان، صنایع فولاد، تولید دستگاه های تصفیه هوا، دستگاه های تهویه مطبوع، خودروها، تصفیه فاضلاب، مدیریت پسماند، فرآوری سنگ معدن، تصفیه هوا، مراکز زباله سوز و صنایع الکترونیک استفاده می شود.هریک از دستگاه های صنعتی با توجه به نوع کارشان، از فیلترهای منحصر به فردی نظیر فیلترها یهیدرولیک، روغن، سوخت، هوا، سپراتور، غبارگیر و ... استفاده میکنند. ممکن است این دستگاه ها به تعداد انحصاری و به تعداد بسیار کم در کشور موجود باشند.فیلترهای مصرفی آن ها قابل ملاحظه یا بصورت کاملاً نیز به همین نسبت در دسترس و یا نایاب خواهند بود.
شرایط غشا مورد استفاده در فیلتر های صنعتی:

-باید قابلیت نگهداری جامداتی که از جریان مایع جدا می شوند را داشته باشد.
-باید از نظر شیمیایی دارای مقاومت مناسبی باشد و از نظر فیزیکی به میزان کافی در مقابل شرایط فرآوری مقاومت کند.
-نباید به راحتی مسدود شود.
-بایستی امکان تخلیه تمیز و کامل قالب تشکیل شده را دارا باشد.
-باید دارای قیمت مناسب باشد.


کاربرد فیلتر صنعتی چیست ؟

همانطور که گفته شد از فیلتر های صنعتی به منظور تصفیه سیال خروجی استفاده می گردد. به طور کلی از این فیلتر ها در صنایع مختلفی از قبیل نفت و گاز و پتروشیمی، خودروسازی ها و به طور کلی صنایعی که برای تولید محصول خود آلاینده تولید می کنند، استفاده می شود.

شرکت نانوپلیمر

منظور از مقاومت شیمیایی فوم فیلتر صنعتی چیست ؟

بسیاری از فوم فیلترهایی که در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند، وظیفه دارند تا آلاینده های محیطی را تصفیه کنند. به همین دلیل ساختار این فیلتر ها که در تماس مستقیم با آلاینده ها است، باید در برابر خوردگی مقاوم باشند. علاوه بر آن باید در برابر بر هم کنش های شیمیایی محیط از خود مقاومت نشان دهند.


چگونه فیلتر صنعتی خوب و بد را از هم تشخیص دهیم؟

هنگام انتخاب و خرید فیلتر صنعتی باید به شرایط فیزیکی و شیمیایی محیط و کاری که قرار است این فیلترها انجام دهند، توجه داشت و متناسب با این شرایط از خود مقاومت نشان دهند. فیلترها با در نظر گرفتن حجم کار و مدتی زمان عملیات تصفیه و تخلیه مواد جامد از سیال انتخاب می شود، تا بتواند این مواد جامد را به خوبی نگهداری کند. از جمله نکات مهم دیگری که هنگام خرید باید آن را در نظر داشت قابلیت انجام تخلیه کردن تمیز است و سریع مسدود نشود.


پیامدهای ناشی از استفاده از فیلتر تقلبی

عیار فیلتر (بازده استخراج):
با استفاده از فیلتر شرکت نانوپلیمر، تنها روغن تمیز و پالایش شده است که به نقاط روانکاری و بلبرینگها میرسد. با استفاده از فیلتر تقلبی، ذرات گرد و غبار وارد کمپرسور و بلبرینگهای آن میشود و باعث آسیب های زودرس است.
شیر جنبی:
در رابطه با این مورد دو سناریو وجود دارد:
۱) شیر جنبی وجود ندارد. در این شرایط وقتی فیلتر مسدود باشد روغن به اندازه کافی به دستگاه نمیرسد. درجه حرارت کمپرسور (و روغن کمپرسور) فورا افزایش می یابد و در نتیجه یک خرابی فاجعه بار در کمپرسور ایجاد میشود. خنک‌سازی ناکافی باعث انبساط حرارتی روتور میشود که در نهایت محفظه دستگاه را تحت تاثیر قرار میدهد.
۲) شیر جنبی نصب شده است، اما فشار اولیه بسیار کم است، و این باعث میشود که روغن فیلترنشده به بلبرینگ کمپرسور جریان پیدا کند و در نتیجه، این به سایش زودرس و شکست بلبرینگ منجر میشود.
محفظه مقاوم در برابر فشار

محفظه فیلتر اگر به درستی ساخته نشده باشد، ممکن در معرض فشار منفجر شود. و سپس روغنی به شدت قابل اشتعال به داخل کمپرسور اسپری میشود که احتمال آتش سوزی را به دست شدت افزایش میدهد.
اشباع کاغذ

اگر کاغذ به اندازه کافی اشباع نشده باشد، مواد افزودنی ویژه برای ویژگیهای ضد کف، ضد اکسیدان و ضد خوردگی به کاغذ حمله خواهند کرد.